• Kategorie
  • Parametry
  • Helikoptery RC

Współczesne helikoptery RC możemy podzielić na wiele grup pod względem wielkości, systemu radiowego, ilości kanałów, typu silnika i liczby wirników. 

Popularniejsze wśród początkujących i łatwiejsze w pilotażu są modele dwu-wirnikowe tzw. co-axial. Natomiast te szybsze, to helikoptery jedno-wirnikowe - z długimi drewnianymi lub węglowymi łopatami i kontrującym wirnikiem ogonowym.

3-kanałowe miniaturki na podczerwień przeznaczone są do lotów tylko i wyłącznie w pomieszczeniach. Mogą być obsługiwane nawet przez 6-7 letnie dziecko. Ładowane są zazwyczaj z nadajnika lub za pomocą ładowarki USB. Ze względu na filigranowe rozmiary i niską wagę, znoszą one bezawaryjnie wiele upadków i zderzeń. 

Średnie i duże 3-kanałowe, z radiem niskich częstotliwości są przystosowane do lotów w dużych pomieszczeniach i na zewnątrz - charakteryzują się prostą obsługą, przez co również nadają się dla każdego. Helikoptery 4-kanałowe są dobrym wyborem dla osób bardziej zaawansowanych. 

Ostatnia grupa to modele 6-kanałowe, które mogą latać we wszystkich płaszczyznach. Obsługa takiego modelu daje mnóstwo frajdy i satysfakcji, ale nie należy do łatwych. Te modele przeznaczone są do zaawansowanych modelarzy znających podstawy akrobacji 3D.

Brak produktów do wyświetlenia